تعاونی کارکنان آموزش و پرورش کشور

با توجه به اهمیت موضوع تامین مسکن , برای بسیاری از همکاران فرهنگی بزرگوار , و یا فرزندان عزیز ایشان , بر آن شدیم تا در سایت کارمندیار بخشی را مختص بازار مسکن قرار داده و به روز ترین اخبار را از این بازار در اختیار همکاران عزیز فرهنگی قرار دهیم .

مطمئناً آگاهی از شرایط بازار در حال حاضر و پیش بینی بازار در ماههای آینده می تواند بسیار راهگشا باشد .

منتظر خواندن نظرات و ایده های شما هستیم .

46) ساخت‌وساز در وضعیت «اورژانس»

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
شنبه - 23 خرداد  1394

ساخت و سازهای مسکونی در شهر تهران، دو آمار نگران کننده طی یک‌سال اخیر از خود به نمایش گذاشته و اوضاع عرضه مسکن را از سکته ساختمانی سال 93 به حالت کما تقلیل داده است.

45) رکود محض در بازار مسکن؛ نوسازها کمتر متقاضی دارند

مرجع و یا نویسنده : شفقنا
چهارشنبه - 20 خرداد  1394

بعد از مدت‌ها رکود در بازار مسکن، این بازار دوباره در آستانه نوسانی جدید قرار گرفته و صاحبان خانه و خریداران احتمالی بر سر این دوراهی قرار گرفته‌اند که آیا زمان تصمیم‌گیری بالاخره از راه رسیده یا نه؟ واقعیت این است که در ماه‌های گذشته رکود بازار مسکن بیشتر انتظاری بوده یعنی فروشندگان منتظر افزایش قیمت بودند و خریداران در انتظار کاهش قیمت البته برآیند پیش‌بینی‌ها کفه ترازو را به نفع ادامه رکود و افت بیشتر قیمت‌ها سنگین می‌کرد اما درنهایت نتیجه این انتظار کشیدن کاهش شدید حجم معاملات بود.

44) رکود مسکن سنگین‌تر شد

مرجع و یا نویسنده : موبنا
چهارشنبه - 13 خرداد  1394

این رکود در شهر تهران نیز مشاهده می‌شود. با وجود آنکه تا سال ۹۱ ساخت و ساز در تهران با چنان شتابی دنبال می شد که سرانجام منتهی به ۴۰۰ هزار واحد خالی از سکنه شد اما از این سال به بعد رکود سال به سال در بخش ساخت مسکن عمیق‌تر شد و در تهران عمیق‌تر از دیگر شهرهای کشور.

43) تثبیت دما در بازار مسکن

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی 55 آنلاین
شنبه - 9 خرداد  1394

قیمت مسکن بعد از رفتار دور از انتظاری که در ماه تعطیلات از خود نشان داد، تحت تاثیر بازگشت بازار به شرایط طبیعی در اردیبهشت، حالت «ثبات نسبی» پیدا کرد.

42) لوکس‌سازی جدید در پایتخت 

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی تیک
پنجشنبه - 7 خرداد  1394

سازندگان واحدهای لوکس و فوق لوکس برای دورزدن رکود معاملات مسکن به‌تازگی شیوه جدیدی از ساخت این نوع از آپارتمان‌های مسکونی را به مشتریان خاص این واحدها عرضه کرده‌اند.

41) تغییر نرخ سوخت چه تاثیری در بازار مسکن دارد؟

مرجع و یا نویسنده : قدس آنلاین
پنجشنبه - 7 خرداد  1394

شاید عوامل تاثیرگذار بر بازار مسکن از تعداد انگشتان یک دست فراتر رود و هر روز یک دلیل باعث نوسان قیمت در این بازار شود. در روزهای اخیر نیز افزایش نرخ سوخت نیز یکی دیگر از عللی است که شاید بتواند بازار تاثیرپذیر مسکن را تحت تاثیر خود قرار دهد و اندکی بر وضعیت نیمه رکودی آن بیافزاید.

40) وام‌های جدید با بازار مسکن چه می‌کنند؟

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی تیک
یکشنبه - 3 خرداد  1394

سه‌شنبه هفته گذشته شورای پول و اعتبار طرح پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن برای اعطای تسهیلات خرید مسکن به «خانه اولی‌ها» را تصویب کرد. این طرح که در سه سطح 40، 60 و 80 میلیونی به مردم تعلق خواهد گرفت سوالاتی را درباره استقبال یا عدم استقبال از این تسهیلات در بازار مسکن در اذهان به وجود آورده است.

39) وضعیت بانک‌ها​در آستانه پرداخت ​وام60میلیونی

مرجع و یا نویسنده : بهار نیوز
یکشنبه - 3 خرداد  1394

در حالی بانک‌های تجاری اعم از دولتی و خصوصی به زودی مسئولیت اعطای وام جدید مسکن را بر عهده خواهند گرفت که ترازنامه و وضعیت مالی آنها قابل تامل است.

38) وام 60میلیونی مسکن نه سپرده‌ می‌خواهد نه اوراق

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
جمعه - ا خرداد  1394

متقاضیان دریافت وام 60 میلیونی مسکن نیازی به سپرده گذاری یا خرید اوراق در فرابورس ندارند.

با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار در رابطه با افزایش سقف وام مسکن، در کنار راه‌اندازی صندوق پس انداز مسکن نوعی دیگر از تسهیلات دهی در این حوزه نیز به تصویب رسید که شرایط متفاوتی نسبت به وام‌های قبلی دارد.

37) چالش‌های وام ۸۰ میلیونی مسکن/ با این وام چه خانه‌ای می‌توان خرید؟

مرجع و یا نویسنده : قدس آنلاین
جمعه - ا خرداد  1394

در حالی وام ۸۰ میلیون تومانی مسکن به تصویب رسیده است که باوجود قیمت بالای آپارتمان در شهر تهران، متقاضیان باید همین مقدار را به وام اضافه کنند تا یک آپارتمان کوچک خریداری کنند.

36) افزایش قیمت مسکن در پی افزایش تسهیلات بانکی

مرجع و یا نویسنده : ساعت 24
جمعه - ا خرداد  1394

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی گفت: سازندگان مسکن زمانی که مشاهده می‌کنند تسهیلات قابل توجهی وجود دارد به نسبت آن سعی می‌کنند مدیریت عرضه داشته باشند و خود را با بازار وفق دهند.

35) بازگشت تحرک به بازار مسکن با افزایش مبلغ وام

مرجع و یا نویسنده : ساعت24
جمعه - ا خرداد  1394

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: افزایش مبلغ وام خرید مسکن به تامین مسکن گروه‌های متوسط در شهرهای میانی کمک می‌کند و می‌تواند تحرک را به بازار مسکن بازگرداند.

34) خانه‌دار شدن با ۱۰۰ میلیون

مرجع و یا نویسنده : موبنا
پنجشنبه - 31 اردیبهشت 1394

آن دسته از خریدارانی که با بودجه‌ای کمتر از 100 میلیون تومان قصد خرید در بازار مسکن را دارند باید آگاه باشند که با این میزان بودجه، امکان خرید برای آنها در بازار مسکن مهیا است!

33) ۸۰ میلیون وام بگیرید، ۱۶۰ میلیون پس دهید

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی تیک
پنجشنبه - 31 اردیبهشت 1394

سرانجام پس از ماه‌ها کش و قوس، پرداخت 80 میلیون وام مسکن (البته به خانه‌ اولی‌ها) مورد موافقت و تصویب شورای پول و اعتبار قرار گرفت. تسهیلاتی که شاید به خودی خود زیاد به نظر برسد اما در مقایسه با قیمت انواع خانه در بازار تهران، زیاد نیست. جدای از مشکلاتی که بر سر راه اعطای این وام به زوج‌ها از لحاظ اعتباری برای بانک‌ها به وجود خواهد آمد، اما نکته قابل ملاحظه چگونگی پرداخت اقساط آن و نیز مقدار بازپرداخت این وام است.

32) جزئیات وام جدید مسکن: میزان اقساط ماهانه و مدت بازپرداخت

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
چهارشنبه - 30 اردیبهشت 1394

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با تشریح جزئیات دو مصوبه جدید شورای پول و اعتبار درباره تسهیلات خرید و ساخت مسکن گفت: اقساط ماهانه حداکثر 12 ساله برای وام 80 میلیون تومانی یک میلیون و 150 هزار تومان، وام 60 میلیون تومانی 862 هزار تومان و برای وام 40 میلیون تومانی، 575 هزار تومان است.

31) چراغ گرانی در بازار مسکن روشن شد؟

مرجع و یا نویسنده : شبکه اطلاع رسانی دانا
سه شنبه - 29 اردیبهشت 1394

آمارهای تقاضای دریافت پروانه ساخت مسکن درحالی نزولی است که یک کارشناس اقتصاد مسکن هشدار داد ساخته نشدن واحدهای جدید می‌تواند به افزایش دوباره قیمت‌ها منجر شود.

30) مصوبه شورای پول و اعتبار برای وام خرید مسکن: 80 میلیون به خانه اولی‌ها در تهران

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
سه شنبه - 29 اردیبهشت 1394

تصمیمات شورای پول و اعتبار جهت کمک به رونق تولید در بخش مسکن و تقویت قدرت خرید مسکن خانوارها اعلام شد.

29) مرکز آمار از «توقف موتور رشد مسکن» خبر داد

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
سه شنبه - 22 اردیبهشت 1394

تازه‌ترین گزارش فصلی مرکز آمار درباره قیمت مسکن نشان می‌دهد: با احتساب ارقام فصول قبل، معدل قیمت هر مترمربع از آپارتمان‌های مسکونی تهران در یک‌سال 93 «بدون کوچک‌ترین تغییر» نسبت به یک‌سال 92 در سطح 3 میلیون و 950 هزار تومان ثابت مانده است.

28) گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان در هفته گذشته

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی تیک
یکشنبه - 20 اردیبهشت 1394

یک میلیون و 997 هزار تومان در ازای هر متر مربع یک واحد مسکونی به عنوان ارزان‌ترین قیمت قطعی فروش در بازار مسکن طی هفته گذشته توسط سامانه بازار املاک ایران معرفی شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، این واحد مسکونی 74 متر، یکسال ساخت و در خیابان وحدت اسلامی خیابان اسدی واقع شده است.

27) مسکن گران شد!

مرجع و یا نویسنده : جماران
شنبه - 19 اردیبهشت 1394

معاون امور ساختمان و مسکن گفت: میزان افزایش قیمت خانه در دو ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل 3.6 درصد بوده که این میزان افزایش در اجاره‌بها نیز 10 درصد بوده است.

26) بازار مسکن به سمت رونق حرکت می کند؟/ وام 60 میلیون تومانی مسکن در آستانه تصویب

مرجع و یا نویسنده : پایگاه خبری تحلیلی نامه
شنبه - 19 اردیبهشت 1394

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از برنامه دولت برای ساخت یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در سال جاری خبر داده است. این موضوع در کنار افزایش وام خرید مسکن به میزان 60 میلیون تومان می تواند تا اندازه قابل توجهی رکود در بازار مسکن را از بین ببرد.

25) تله «سود بانکی» علیه مستاجران

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
پنجشنبه - 17 اردیبهشت 1394

تحرکات روزهای اخیر در بازار اجاره مسکن اثبات می‌کند بهای کاهش نرخ سود بانکی برای اجاره‌نشین‌ها گران‌تر از آنچه تصور می‌شد، ممکن است رقم بخورد. برخی مالکان آپارتمان‌های اجاره‌ای شرط پایداری «رهن بیشتر-اجاره ماهانه کمتر» در قراردادهای جدید را استفاده از نرخ «کمتر از 3 درصد» برای تبدیل اجاره به پول‌پیش، عنوان کرده‌اند که باعث خواهد شد میانگین رهن کامل آپارتمان 50 متری در تهران از حدود 33 میلیون به نزدیک 37 میلیون تومان افزایش یابد. تحمیل این نرخ به مستاجران – به‌عنوان محصول سیاست جدید پولی - ثبات مسکن را مختل می‌کند.

24) پشت پرده افزایش نرخ اجاره بها

مرجع و یا نویسنده : ایسنا
چهارشنبه - 16 اردیبهشت 1394

سید مهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: افزایش نرخ اجاره بها، واکنشی روانی و فضاسازی برخی سوداگران مسکن نسبت به تصمیم خوب بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی است.

23) بازار خرید و فروش مسکن رونق گرفت/ ارزان‌ترین واحدهای 75 متری در کدام منطقه قرار دارد؟

مرجع و یا نویسنده : باشگاه خبرنگاران
چهارشنبه - 16 اردیبهشت 1394

این روزها بر خلاف بازار اجاره بها بازار خرید و فروش مسکن نسبت به سال‌های قبل که با رکود دست پنجه نرم می‌کرد، کمی رونق گرفته است.

22) رکود مسکن رو به پایان است

مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری فارس
چهارشنبه - 16 اردیبهشت 1394

عضو هیأت مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه رکود در بخش مسکن رو به پایان است، گفت: دولت باید با ارائه‌ و اجرای برنامه‌ها و طرح‌های هدف‌دار انگیزه بخش خصوصی را برای ورود به ساخت و ساز افزایش دهد.

 

21) خانه‌هایی‌‌که‌احتکارمی‌شود/چند‌ساله‌هایی‌که‌نوساز‌قالب‌می‌شوند

مرجع و یا نویسنده : ایلنا
چهارشنبه - 16 اردیبهشت 1394

در حالی که برخی یکی از مهم ترین مشکلات بازار مسکن را کاهش تولید و عدم تعادل بین میزان عرضه و تقاضا عنوان می کنند؛ عده ای مدعی‌اند نه کاهش تولید بلکه احتکار این تعادل را بر هم زده است.

 

20) کاهش 30 درصدی معاملات مسکن

مرجع و یا نویسنده : ایسنا
چهارشنبه - 16 اردیبهشت 1394

براساس آمار ثبت شده، تعداد معاملات خرید فروش مسکن در فروردین ماه 1394 نسبت به زمان مشابه سال گذشته با کاهش 30 درصدی مواجه شده است.

 

19) میزان عرضه در بازار مسکن به صفر رسیده است

مرجع و یا نویسنده : باشگاه خبرنگاران
سه شنبه - 8 اردیبهشت 1394

عضو کمیسیون عمران مجلس از عرضه بسیار پایین مسکن خبر داد و گفت: صدور پروانه‌های ساختمانی بسیار کاهش یافته است این در حالی است که میزان تقاضا بیش از یک میلیون نفر در بازار است.

18) تحریک سفته‌بازی مخرب

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
سه شنبه - 8 اردیبهشت 1394

روند 15 ساله نرخ بازدهی در 7 بازار اقتصادی و رفتاری که سرمایه‌گذاران خرد و کلان طی این مدت در هر کدام از این بازارها از خود بروز داده‌اند، حکایت از رد یک فرضیه توهمی و تایید هشدار کارشناسی درباره تبعات کاهش نرخ سود بانکی دارد. یافته‌های یک تحقیق پیرامون دو موضوع «ترکیب بهینه سبد دارایی افراد» و همچنین «تاثیر سیاست‌های پولی بر تغییر سهم دارایی‌ها» نشان می‌دهد کاهش نرخ سود واقعی سپرده‌های بانکی، بدون آنکه به جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار سهام منجر شود، بازار زمین را به مقصد اول سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند و باعث می‌شود بیشترین دارایی افراد ریسک‌‌پذیر، با سهم 79 درصدی از سبد، در خرید ملک متمرکز شود.

17) کاهش نرخ سود بانکی چه تأثیری بر قیمت مسکن خواهد داشت؟

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
یکشنبه - 6 اردیبهشت 1394

به گفته فعالان بازار مسکن، سرمایه گذاری و کسب و کار در این بازار به شدت گرفتار رکود شده است؛ رکودی که یکی از اصلی ترین علل آن کمبود نقدینگی و خروج منابع مالی از این حوزه است.

واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار در تابستان امسال 60 درصد کمتر از سال قبل خواهد بود و در این حالی است که بخشی از نقدینگی خارج شده از شبکه بانکی در پی کاهش نرخ سود وارد حوزه مسکن می شود.

16) بسته «انرژی‌زا» برای عرضه مسکن

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
یکشنبه - 6 اردیبهشت 1394

شهرداری تهران برای تشویق سازنده‌های مسکن به تمرکز فعالیت در محدوده «بافت‌فرسوده»، یک بسته سیاستی حاوی 5 نوع ضوابط انرژی‌زا طراحی و تصویب کرده که متناسب با مساحت زمین و روش ساخت، امکان بهره‌برداری از همه یا بخش‌هایی از بسته، توسط شرکت‌های ساختمانی و بسازوبفروش‌ها فراهم شده است.

15) رسوب «نیمه‌ساز»‌ها در بازار مسکن

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
پنجشنبه - 3 اردیبهشت 1394

حجم رسوب ساختمان‌های «نیمه‌کاره» در بازار مسکن براساس آمارهای رسمی و مشاهدات عینی، افزایش پیدا کرده و باعث نگرانی و هشدار کارشناسان و سیاست‌گذاران بخش مسکن نسبت به عواقب میان‌مدت این نوع حبس سرمایه در آپارتمان‌های نیمه‌ساز شده است.
در حال حاضر تعداد کارگاه‌های ساختمانی غیرفعال یا کم‌کار در محله‌های شهر تهران و به خصوص شهرهای کوچک‌، از پروژه‌های فعال یا رو به پیشرفت، بیشتر  شده است.

 

14) تاثیر لغو تحریم‌ها بر تقاضای مسکن

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
سه شنبه - 1 اردیبهشت 1394

معاون وزیر راه و شهرسازی، حامد مظاهریان، عقیده دارد که تقاضای خانه‌سازی در سال جاری شمسی 5 درصد رشد خواهد داشت و قیمت‌ها بیش از این افزایش نمی‌یابند. با این حال، برخی کارشناسان اعتقاد دارند که واحدهای مسکونی کوچک بیش از این کاهش قیمت پیدا نمی‌کنند اما واحدهای مسکونی بزرگ ارزش خود را از دست می‌دهند.

 

13) اولین ریزش سال در قیمت مسکن

مرجع و یا نویسنده : فرهیختگان آنلاین
سه شنبه - 1 اردیبهشت 1394
بازار مسکن در شروع سال 94 با اعمال شوک جدید به متعاملین، عملکرد فوق‌العاده بهتر از آنچه برای امسال پیش‌بینی می‌شد را به ثبت رساند و باعث ریزش 10 درصدی قیمت آپارتمان در تهران شد. این میزان افت ماهانه که در یک‌سال اخیر بی‌سابقه بوده، سطح کنونی قیمت مسکن در پایتخت را پس از 11 ماه، بار دیگر به زیر متری 4 میلیون تومان آورد.

 

12) قیمت مسکن امسال گران می شود؟

مرجع و یا نویسنده : بهار نیوز
جمعه - 28 فروردین 1394
آنچه از وضعیت بازار مسکن می‌توان با قاطعیت از آن سخن گفت، این است که امسال جهش قیمت نخواهیم داشت. براساس آمارهای رسمی اعلام شده سال گذشته افزایش قیمت مسکن حد 6 درصد بود، بنابراین امسال نیز این افزایش قیمت از شرایط تورمی جامعه بالاتر نخواهد بود.

 

11) ثبات بازار مسکن در سه ماهه نخست سال ۹۴

مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری مهر
چهارشنبه - 26 فروردین 1394
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از ثبات قیمت مسکن تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: در اخرین ماه سال قبل، در شهر تهران ۱۵ هزار و ۸۹۶ قرارداد اجاره، ۱۶ هزار و ۲۱۷ قرارداد خرید و فروش منعقد شد.

 

10) احتمال جهش قیمت‌ها با ادامه رکود مسکن

مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری مهر
دوشنبه - 24 فروردین 1394
رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به اینکه ادامه رکود مسکن احتمال جهش قیمت مسکن را به دنبال دارد، گفت: مصالح ساختمانی در انبارها انباشته شده و کارگران بیکار شده اند.

 

9) نوار قلب از بازار مسکن

مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
شنبه - 22 فروردین 1394
برای تشخیص آخرین وضعیت بازار مسکن به لحاظ سیکل‌های تجاری، علائم حیاتی چهارگانه این بخش سنجش شده و گراف‌هایی که از روند بلندمدت مولفه‌های اقتصاد مسکن به‌دست آمده، نشان می‌دهد: بخش پیشران اقتصاد بعد از اوج رکود در نیمه پارسال هنوز وارد رونق نشده است.

 

8) تصویر عرضه مسکن در سال 94

مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
جمعه - 21 فروردین 1394
با ارایه بسته پیشنهادی خروج اقتصاد از رکود توسط دولت یازدهم در سال گذشته، تحلیلگران انتظار دارند تحولاتی در بخش‌های کلیدی کشور رقم بخورد و سال94، آبستن رویدادهای اساسی در اقتصاد کشور باشد. این در حالی است که سال جاری با اخبار احتمال لغو تحریم‌ها آغاز شد تا فرصتی طلایی برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و توسعه بخش‌های مختلف ایجاد شود.

 

7) بررسی جلوگیری از جهش قیمت در بازار ملک
مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
سه شنبه - 18 فروردین 1394
اطلاعات جدید درباره ارزش ریالی آپارتمان‌های معامله شده در تهران طی سال 93 حاکی است میانگین قیمت مسکن در اسفند پارسال به سطح 12 ماه قبل برگشت و هر مترمربع آپارتمان با نرخ 2/ 4 میلیون تومان معادل نرخ‌ اسفند 92 خرید و فروش شد. این عقب‌نشینی قیمت اگرچه بازدهی «صفر» درصد را برای سرمایه‌گذاری‌های ملکی رقم زد، اما کاهش 9 درصدی ارزش واقعی ملک مسکونی در تهران – با احتساب نرخ تورم سال 93- خریداران سفته‌باز را با زیان قطعی روبه‌رو کرد.

 

6) امسال تغییر قیمت مسکن کمتر از تورم/ دوری از هیجان زدگی در بازار
مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری مهر
دوشنبه - 17 فروردین 1394
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با تاکید بر اینکه امسال تغییر قیمت مسکن کمتر از تورم خواهد بود، گفت: مردم از هیجان زدگی و جو ناشی از موضوعات سیاسی دوری کنند.

 

5) سرنوشت بازار مسکن در سال ۹۴/ رکود می‌رود یا می‌ماند؟
مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری مهر
شنبه - 15 فروردین 1394
به گزارش خبرنگار مهر، امسال برای بازار مسکن که از دو سال قبل با رکود بی سابقه ای روبرو شد، با رونق بیشتری پیش بینی شده است که ورود سرمایه گذاران را به این بازار افزایش می دهد. در واقع در سال گذشته کارشناسان پیش بینی کرده بودند که احتمال رونق بازار مسکن درسال ۹۴ و به خصوص در نیمه دوم این سال وجود دارد که تصمیمات سیاسی و اقتصادی می تواند این بازار را با تغییرات مثبتی همراه کند.

 

4) مسکن امسال بیشتر از نرخ تورم سالانه گران نمی‌شود
مرجع و یا نویسنده : همشهری آنلاین
سه شنبه - 4 فروردین 1394
وزیر راه و شهرسازی از حذف سوداگری و برقراری انضباط شهری، افزایش سقف تسهیلات و ساخت ۱۲۵ هزار مسکن برای افراد بی‌بضاعت به عنوان اولویت‌های حوزه مسکن در سال ۹۴ نام برد و گفت: تورم بخش مسکن در سال ۹۴ بیش از نرخ تورم سالانه نخواهد بود.

 

3) تحرک در بازار مسکن از اهداف جدی بانک مرکزی
مرجع و یا نویسنده : ارانیکو
یکشنبه - 9 فروردین 1394
رئیس کل بانک مرکزی تحرک در بازار مسکن را از اهداف جدی این بانک دانست و گفت: نظر اعضای شورای پول و اعتبار هم در این زمینه مثبت است.

 

2) دور نمای بازار مسکن در سال 94
مرجع و یا نویسنده : دنیای اقتصاد
چهار شنبه - 6 اسفند 1393
دو طیف «کارشناس» و «مسوول» در بازار مسکن با اعلام یافته‌های خود در همایش «دورنمای اقتصاد ایران در سال94» اعلام کردند: بازار ملک در سال آینده شرایط رکودی خود را حفظ می‌کند و قیمت مسکن با شیب ملایم افزایش خواهد یافت.

 

1) پیش بینی شکوفایی بخش مسکن در نیمه دوم سال94
مرجع و یا نویسنده : خبرگزاری مهر
چهار شنبه - 29 بهمن 1393
رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات با بیان اینکه معاملات مسکن نسبت به سال 91 کمتر از نصف شده است، گفت: در نیمه دوم سال 94 شکوفایی بخش مسکن را داریم .

نظرات  (۱)

با سلام وتشکر و خداقوت 
لطفا اخبار و گزارش های تاریخ جدید در صدر صفحه قرارگیرد 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی